SKALNE MIASTO-TEPLICKIE SKAŁY, Adrszpach, Teplické skalní město
Powrót na stronę głównąKliknij aby wejść

Stronka istnieje od: 20.03.2007Mapa

Teplice i Adrszpach - skalne miasto w Czechach

       To jedyny wyjątek - stronka jest o miejscach w Polsce a Skalne Miasta jest po Czeskiej stronie. Za to tylko parę kilometrów od przejścia granicznego Kodowa-Słone, granic nie ma... przymknijcie oko . Wymieńcie 50 zł na korony czeskie i wystarczy wam to na opłatę za parking, który jest zaraz przy wejściach, bilety wstępu na 4 osoby i jeszcze na coś do picia zostanie.
          Skalne miasto podzielone jest na: Teplice (bardzo wyraźne twory i rzeźby skalne) i Adrszpach ( podobne do Teplic tylko z fajnym skalnym jeziorem). Najłatwiejsze szlaki do przejścia w obu tych miejscach to ok. 6 km dreptania.
          Do obejrzenia mamy skalne bloki piaskowca, które podobnie jak nasze polskie Góry Stołowe w wyniku nierównej odporności skał na wietrzenie zostały wyprofilowane przez różne warunki pogodowe.
          Powierzchnia na której znajduje się Skalne Miasto to 1800 ha, niektóre skalne baszty osiągają 100 m wysokości, znajdują się tam 3 ruiny zamków, strumienie, wodospady, jaskinie... eee tam.... i tak nie wymienię wszystkiego...

.:: Teplice ::.

.:: Adrszpach ::.Panoramki: